Scroll Top
Nieuws of Column?:
COLUMN
Breaker:
-
2025 - Uitgave 22

Napoleon of Jezus?

Karel Beckman | Datum: 6 juni 2025

napoleon-of-jezus

Politieke leiders gaan het niet voor ons oplossen, dat kunnen we alleen zelf

Als ik zeg dat een combinatie van neo­liberalen en neoconservatieven geholpen door de deepstate, de macht heeft verworven in de westerse wereld, bent u dat vast met me eens. Een interessante combinatie overigens van a) miljardairs, bankiers, grootkapitaal, b) ideologen, wereldhervormers, activisten en c) technocraten, bureaucraten, bestuurders. Globalisten allen, die een formidabele machtsmachine hebben gecreëerd, eentje die hard bezig is korte metten te maken met vrijheid, zelfbeschikking, zelfbestuur, grondrechten, de menselijke maat, traditionele sociale structuren, ouderwetse deugden als spaarzaamheid, fatsoen, zelfredzaamheid. Een machine die — met dwang, censuur, propaganda en controle, onder de kleurrijke vlaggen van klimaat, duurzaamheid, inclusiviteit, democratie, gezondheid — mkb-bedrijven ruïneert, boeren onteigent, het financiële stelsel sloopt, het economische en maatschappelijke leven verstikt onder een deken van belastingen en regels, oorlogen en geweld financiert, mensen en milieu vergiftigt en alle vrije energie opzuigt, totdat niemand meer enige bestaanszekerheid heeft en er geen onafhankelijk leven meer mogelijk is, buiten haar om.

Gelukkig laat niet iedereen dit gelaten over zich heen komen. Ik zie drie grote haarden van verzet tegen de globalistische machtsmachine. In het Oosten verrijst BRICS, in het Westen is er de Trump-revolutie, in Europa komen overal nationalistische partijen op. Meestal rechtse partijen, de linkse en libertarische oppositie is helaas beperkt. 

Dat dit verzet er is, is goed. Toch zou het naar mijn bescheiden mening een vergissing zijn, blindelings achter de ene of andere partij aan te lopen. De vijand van mijn vijand kan mijn tijdelijke bondgenoot zijn, maar is niet per se mijn vriend. 

Rusland en China zie ik niet direct als een bedreiging, en ‘de Russen’ en ‘de Chinezen’ al helemaal niet. Maar de Russische en Chinese regimes hebben genoeg nare kantjes. Een vreedzame, vrije samenleving is niet hun hoogste prioriteit. Wie daaraan twijfelt: denk nog even aan de coronatijd. Ze werken samen met landen als Iran en Noord-Korea. Begrijpelijk, het Westen heeft soortgelijke partners, zoals Saoedi-Arabië (en zaait ook zonder partners dood en verderf). Dat neemt niet weg dat het Iraanse regime bruut en moordzuchtig is. Over Noord-Korea zullen we het maar niet hebben. Dat van jongs af aan gedrilde, gedehumaniseerde Noord-Koreaanse mannen in Europa vechten, word ik niet blij van.

Digitaal abonnement voor € 7,50 per maand

In de VS is er ongetwijfeld een grassroots-beweging, deels rond MAGA/Trump, die voor vrijheid strijdt en een herstel van grondrechten. Maar Trump zelf maakt nog weinig indruk op mij. Hij steunt de genocide in Israël loyaal, blijft wapens leveren aan Oekraïne, wordt gesteund door dubieuze miljardairs met bedreigende plannen, dreigt met oorlog met China, vertrapt de economische vrijheid van miljoenen mensen met zijn willekeurige invoertarieven, en is er trots op dat hij het hoogste militaire budget in de wereldgeschiedenis erdoor heeft weten te krijgen. Sorry Trump-fans, ik zie hem nog niet.

Wat Europa betreft, ik snap waar de rechts-nationalistische partijen tégen zijn. Zij willen een einde aan de immigratiegolf, de klimaatgekte, de oorlog in Oekraïne, uit de EU en Navo, terug naar nationale soevereiniteit. Kan ik inkomen. Maar wat willen ze ervoor in de plaats? Sommige van deze partijen zijn ronduit racistisch. Ze beschouwen moslims, zwarten of homo’s als inferieur en de blanke Europeaan als superieur, ondanks de lange lijst van misdaden door Europeanen begaan. Ironisch genoeg staan de meeste van deze partijen, inclusief de vaak bewierookte Viktor Orbán, pal achter massamoordenaar Netanyahu en zijn zionisten. Die verhoudingen hebben in het verleden weleens anders gelegen.

We kunnen blij zijn dat deze clubs en figuren zich verzetten het globalistisch totalitarisme. Toch geloof ik niet dat ze voor ons een mooie, nieuwe wereld gaan creëren. Wie wel? Dat kunnen alleen wijzelf. Het ware verzet komt van iedereen op de wereld die afziet van macht over anderen. Ik vermoed dat de meerderheid van de mensen helemaal geen behoefte heeft aan strijd en macht. Ze laten zich meeslepen door de minderheid die het machtsspel speelt. Ergens moet het mogelijk zijn voor ons door deze sluier heen te prikken. Mijn grote voorbeelden zijn de eenvoudige, onwrikbare strijders voor vrijheid en menselijkheid, de vele naamloze helden die pijn, spot en marteling doorstaan omdat ze weigeren mee te doen met onderdrukking en uitbuiting. Niet die vreselijke Napoleons, maar de Jezussen, van welk geloof of ras ook. Zij wijzen de weg naar gerechtigheid, geluk en vrede.

Deel deze column:

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.