Scroll Top
Nieuws of Column?:
NIEUWS
Breaker:
-
2025 - Uitgave 31

Tuchtrechter schrapt Arno van Kessel van het tableau

Ido Dijkstra | Datum: 1 augustus 2025

tuchtrechter-schrapt-arno-van-kessel-van-het-tableau

Arno van Kessel

Compagnon Peter Stassen gaat door met rechtszaken tegen de Staat, Bill Gates en Mark Rutte

Terwijl Arno van Kessel vastzit in de extra beveiligde inrichting Vught, heeft de tuchtrechter van de Raad van Discipline de advocaat uit Leeuwarden van het tableau geschrapt. Dat betekent dat de pleiter zich geen advocaat meer mag noemen. Van Kessel, die dertig dagen de tijd heeft in beroep te gaan tegen deze beslissing, zou in de laatste vijf jaar geregeld de gedragscode van advocaten hebben geschonden, zo beweert de toezichthouder. Op een middelbare school en bij een prikbus in Friesland is hij in de zomer van 2021 zelfs ver voorbij “het betamelijke” gegaan, aldus De Deken. De Andere Krant sprak diverse bronnen die deze stelling ontkrachten. “Meester Van Kessel heeft zich absoluut niet misdragen”.

Arno van Kessel is de laatste jaren bekend geworden als de advocaat die geen blad voor de mond neemt over de coronaprikken. Samen met compagnon Peter Stassen wil hij door de rechter laten toetsen of de covid-19-injectie een biowapen of een medicijn is. Sinds hij zich zo stellig uitlaat over de door de overheid opgedrongen ‘vaccins’, heeft Van Kessel de Deken — de toezichthouder van advocaten — tegen zich in het harnas gejaagd.

Volgens mr. Eef van de Wal, de Deken Noord-Nederland — het arrondissement waaronder Van Kessel valt — heeft de Leeuwarder advocaat zich in zijn queeste om aan te tonen dat de coronaprik niet deugt, sinds 2020 in vier gevallen niet gedragen zoals van een advocaat mag worden verwacht. Maandag 28 juli gaf de tuchtrechter van de Raad van Discipline de Deken volledig gelijk. “Uit het handelen van verweerder (Van Kessel — red.) blijkt dat hij onvoldoende gevoel heeft bij de bijzondere positie die hij als advocaat in het maatschappelijk verkeer vervult en de onafhankelijke integere oordeelsvorming die daarbij van hem wordt verwacht”, staat in de uitspraak.

Wie zich in de materie heeft verdiept die Van Kessel en Stassen aankaarten, kan zich afvragen of de Deken en de Raad bij alle incidenten nog wel in staat zijn geweest onafhankelijk te oordelen over Van Kessel. In de reguliere media en door toedoen van het Openbaar Ministerie is er een frame rond Van Kessel opgebouwd dat hem louter in een negatief daglicht zet. Een frame waar, zo leert wederhoor, het nodige op af te dingen valt. Het OM heeft hem op 11 juni van dit jaar gelinkt aan het soevereine gedachtegoed en deelname aan een criminele organisatie, maar tot op heden ontbreekt het daarvoor aan bewijs.

De eerste aanvaring die Van Kessel had met de Deken, waarover de Raad van Discipline al op 7 maart 2022 een uitspraak deed, gaat over een actie van de advocaat op 30 augustus 2021. Hij is die dag samen met arts dr. Maaike Barents naar het ROC Friese Poort in Drachten gegaan, waar GGD Fryslân jongeren voorlichting zou geven over het ‘coronavaccin’. Later die dag toog het tweetal nog naar een prikbus in het nabijgelegen Opeinde, waar de GGD-arts coronavaccins aan het zetten was. Deze bezoeken zijn in de reguliere pers uitgebreid beschreven. De Leeuwarder Courant (LC) beweerde al op 31 augustus 2021, zonder wederhoor bij Van Kessel, dat hij mensen zou hebben geïntimideerd en uitgescholden. Ook schreef de LC dat hij daar was met arts Elke de Klerk, wat niet klopt. Een dag later maakte de krant daar arts Brandsma van, wat ook niet klopt. “Van Kessel ging te ver bij twee incidenten in Friesland, meent de tuchtraad. Vorige zomer verstoorde hij een informatiebijeenkomst van de GGD bij het ROC Friese Poort. Van Kessel zou scholieren hebben uitgescholden voor NSB’er en onrechtmatig de school zijn binnengedrongen. De school deed daarom aangifte. Daarnaast viel hij GGD-medewerkers bij een prikbus lastig”, schreef KRO-NCRV Pointer op 8 maart 2022, een dag na de eerste berisping van de tuchtraad. Het zijn stigma’s die Van Kessel tot op de dag van vandaag achtervolgen, zo blijkt bijvoorbeeld uit een stuk op Mr. Online, ‘hét platform voor juristen’, van 20 juni jongstleden. Dat medium schrijft dat Van Kessel “aanwezige leerlingen uitgescholden heeft voor ‘NSB’ers’ en GGD-medewerkers voor ‘kindermoordenaars’. In de jaren erna ontpopte Van K. zich tot overtuigd ‘soeverein’”. Advocatie.nl schreef vorige maand: “Acht soevereinen die in juni zijn opgepakt voor dreiging rondom de Navo-top, waren van plan geweld te gebruiken. Dat stelt het OM.” Tegenover De Andere Krant ontkent het OM de bron hiervan te zijn. Bovendien is allang bekend dat Van Kessel geen soeverein is. Ook het OM gebruikt die terminologie niet.

lieve leiders

Zo regent het verdachtmakingen, halve waarheden en onjuistheden in de berichtgeving over Van Kessel. “Meester Van Kessel heeft zich absoluut niet misdragen bij de school”, stelt dr. Maaike Barents tegenover deze krant. Zij is de arts die Van Kessel op 30 augustus 2021 wel vergezelde op de school en bij de prikbus en doet haar verhaal aan deze krant. “Van Kessel was gevraagd door bezorgde ouders om vragen te stellen namens hun kinderen over de coronaprik. Omdat hij geen medicus is, heeft hij gevraagd of er een arts mee kon gaan. Oorspronkelijk zou een andere arts meegaan, maar die was verhinderd. Ik ben toen alsnog gebeld en die dag met Arno — die ik daarvoor niet eerder had ontmoet — meegegaan. Hij heeft zich die dag van begin tot eind keurig gedragen. Wat over hem is geschreven in de media, is in zijn geheel niet waar.” De bewering dat het tweetal de school is binnengedrongen, zoals Pointer en LC schrijven, is onzin. Barents: “Het is zo gegaan: we hebben ons netjes gemeld bij twee conciërges van de Friese Poort en gezegd dat we vragen komen stellen op verzoek van ouders van de leerlingen. Arno wilde zelfs dat we ons zouden legitimeren. Daarna zijn we naar het lokaal gegaan waar ook de GGD’ers zaten. We hebben daar rustig plaatsgenomen en met zeer geïnteresseerde jongeren gesproken. Toen een GGD-medewerkster ons zag zitten met een kopje koffie, ging zij bellen. Even later stond de politie voor onze neus met het verzoek het pand te verlaten. Dat hebben we natuurlijk gedaan, want we wilden geen stennis schoppen. Buiten hebben we met meer jongeren en bezorgde ouders gesproken, op een leuke manier. De GGD-medewerkster is niet eens naar ons toe gelopen om even te vragen hoe en wat”, aldus Barents.

Even later ging het tweetal naar de prikbus in Opeinde. Die actie is gefilmd door Daniël de Boer en de beelden zijn nog altijd te vinden op Youtube. Ook De Boer bevestigt het beeld van Barents: Van Kessel is een correcte man. Zeker, zonder dralen bracht Van Kessel zijn boodschap dat elk mens recht heeft op informatie over vaccins en op wel of niet instemmen met het nemen van dit experimentele vaccin — volgens de Neurenberg Code die beoogt mensen te beschermen tegen medische experimenten waarvan zij geen weet hebben. Hij sprak de GGD-medewerkers op duidelijke wijze aan op hun verantwoordelijkheid. Maar nergens is Van Kessel agressief of gebruikt hij scheldwoorden, zo blijkt duidelijk uit het filmpje. Toch heeft de Deken de incidenten geïnterpreteerd als “provocerend”, “intimiderend” en “overrompelend” en op basis daarvan is Van Kessel in maart 2022 vier weken geschorst, met een proeftijd van twee jaar. Er kan op basis van de informatie die beschikbaar is niet anders dan geconcludeerd worden dat dit een gekleurd oordeel is.

Bronnen rond Van Kessel melden dat er sindsdien sprake is van een vete tussen de Deken en de Leeuwarder advocaat. Voor zover De Andere Krant kon achterhalen, heeft Van Kessel zich daarna zeker niet altijd even handig opgesteld richting de toezichthouder. Zo heeft hij een keer iemand in zijn omgeving die zich voordeed als burgerjournalist tijdens een zitting meeluisterapparatuur op laten spelden, zonder dat de persdienst van de rechtbank daarvan op de hoogte was gebracht. Ook lijkt het erop dat hij verhinderdata voor zittingen geregeld last minute heeft doorgegeven.

De druppel die voor de Deken de emmer deed overlopen, zo blijkt uit de tuchtuitspraak van afgelopen maandag, was een verkeerd advies aan een scheepselektricien die een arbeidsconflict had — onder meer met als inzet het coronavaccin. Van Kessel zou deze man volgens de Deken niet juist hebben geadviseerd, waarna die op staande voet is ontslagen. Ook zou de advocaat de wettelijke termijn uit het oog hebben verloren en zou hij niet goed met de cliënt hebben gecommuniceerd. De Andere Krant wilde Van Kessel om een weerwoord vragen over dit incident, maar dat ging niet omdat hij in de gevangenis zit.

De Andere Krant vroeg wel de Deken van Noord-Nederland — die aangestuurd had op een spoedvoorziening bij de Raad in de zaak Van Kessel — om nadere toelichting, maar kreeg ondanks een toezegging geen antwoord op schriftelijke vragen voor het passeren van de deadline van de krant. De Raad van Discipline gaf tegenover De Andere Krant aan dat Van Kessel — of zijn advocaat — tot 28 augustus de tijd heeft om in beroep te gaan tegen het besluit.

dakl.nl/kessel-prikbus
dakl.nl/kessel-dekenbezwaar

Noot: Het OM liet weten dat de pro-formazitting over Van Kessel begin september zal zijn. De problemen die het OM momenteel met de interne systemen heeft, zullen geen invloed hebben op deze zitting, zei de persvoorlichter. Compagnon Peter Stassen gaf aan dat hij doorgaat met het voeren van de rechtszaken tegen onder andere Mark Rutte, Hugo de Jonge, Bill Gates en de Staat der Nederlanden. Meer informatie: Rechtoprecht.online

Deel dit artikel:

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.