De complotdenkers krijgen steeds meer gelijk
Karel Beckman | Datum: 23 november 2025
Jeffrey Epstein, New York, 2008 | Fotografie: Gregory P. Mango | Polaris Images
“Epstein laat zien dat we onder de heerschappij leven van een wereldwijde machtselite, die uitstijgt boven partijen en landen.”
Wie beweert dat de wereld wordt gerund door een cabal van superrijken die achter de schermen aan de touwtjes trekken, wordt uitgemaakt voor ‘complotdenker’. Maar de e-mails van Jeffrey Epstein laten zien dat dit wel degelijk de realiteit is. Zelfs de beruchte naam van de Rothschilds duikt op in de correspondentie van de kindermisbruiker: Epstein had een uitstekende band met Ariane de Rothschild, CEO van de Zwitserse tak van het Rothschild-imperium.
“De Epstein e-mails laten zien dat de maatschappij bestaat uit twee groepen: de super-rijken die boven de wet staan en de rest van de bevolking. De elite heeft de macht, het geld en de invloed om alles te doen wat ze willen, van belastingontduiking tot kindermisbruik en verkrachting.” Dit is de ontluisterende conclusie van journalist en commentator Nate Bear van de Substack ‘Do not panic’, die in de e-mails van Jeffrey Epstein is gedoken.
Het House Oversight Committee van het Huis van Afgevaardigden heeft meer dan 20.000 pagina’s aan e-mails van Epstein vrijgegeven, in de vorm van losse bestanden, die zich moeilijk laten doorzoeken. Daardoor komen nog elke dag nieuwe feiten aan het licht. Het beeld dat ontstaat, is verbijsterend. Epstein had rechtstreekse lijntjes met een omvangrijk netwerk van hooggeplaatste personen: premiers en presidenten — van onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, India, de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar, Saoedi-Arabië, Nigeria, Ivoorkust, Noorwegen — zeker drie ex-directeuren van de CIA (Michael Hayden, Leon Panetta, Bill Burns), CEO’s van alle grote banken, topzakenlieden als Bill Gates en Peter Thiel, wetenschappers van Harvard en Cambridge en ga zo maar door.
Naast de al bekende namen duiken nieuwe connecties op. Zo had Epstein veel contact met de Slowaakse minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajčák, die in die tijd ook president was van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Hij ontmoet Lajčák in Parijs, New York, Rome en het Caraïbisch gebied. Hij brengt hem in contact met Steve Bannon, voormalig chef-strateeg van Donald Trump en de man achter het rechtse journalistieke platform Breitbart News. Bannon, die naar verluidt beschikt over een grote hoeveelheid videomateriaal van Epstein dat hij nooit heeft geopenbaard, blijkt dik bevriend te zijn met Epstein.
Veel van de correspondentie gaat over geld. Epsteins specialiteit was op allerlei dubieuze manieren geld te verdienen voor zichzelf en zijn relaties. Hij hield zich met name bezig met belastingontwijking en het verkopen van Israëlische surveillance- en inlichtingentechnologie aan landen overal in de wereld. Hij houdt zich ook bijna obsessief bezig met rassenleer en genetica. Zo deelt hij met Joscha Bach, een Duitse AI-onderzoeker aan de Universiteit van Cambridge die grote AI-concerns adviseert, ideeën over “hoe je zwarten slimmer kunt maken”. Ook de onlangs overleden wetenschapper James Watson, ontdekker van het DNA, laat zich tegenover Epstein racistisch uit. Zionisme en het jodendom vormen een andere rode draad in de correspondentie. Bach vertelt hem dat joden intelligenter en creatiever zijn dan andere ‘rassen’.
Een van de meest fascinerende relaties van Epstein is die met Ariane de Rothschild. In 2015 werd in de pers gemeld dat Ariane de Rothschild, CEO van de Edmond de Rothschild Group, een van de grootste financiële instituties in Zwitserland, een bezoek zou hebben gebracht aan Epstein in zijn appartement in New York. Een woordvoerder van de bank ontkende dat. Nadat Epstein dood was gevonden in zijn cel, op 10 augustus 2019, meldde de Wall Street Journal dat De Rothschild wel degelijk Epstein had bezocht. Daarop bekende de bank dat zij inderdaad Epstein had ontmoet “tussen 2013 en 2019 als onderdeel van haar normale plichten bij de bank”.
Uit de nu bekendgemaakte e-mails blijkt dat Ariane de Rothschild uitgebreide persoonlijke contacten onderhield met Epstein. Volgens de onafhankelijke website Dropsite News, die zich deels baseert op gelekte e-mails van de voormalige Israëlische president en vriend van Epstein, Ehud Barak (zie artikel hiernaast), gaan Epstein en De Rothschild in 2014 samen naar een toneelstuk in New York en brengen zij een bezoek aan Montreal. Over Barak zegt ze: “Als Ehud geld wil verdienen, moet hij een relatie met mij opbouwen”. Op 30 januari 2014 nodigt Epstein Barak uit voor een etentje in Parijs met Ariane de Rothschild en de Franse president Nicolas Sarkozy.
In een e-mail uit 2018 aan Kathryn Ruemmler, topadviseur van president Obama, roddelt Epstein over de problemen die Ariane heeft met haar man, Benjamin de Rothschild. “Ariane zegt dat Ben erg lastig is en niet wist van de tattoo. Ze zegt dat hij haar huisvrouw-achtige dingen wil laten doen. Ugh.” Ruemmler antwoordt: “Barf”. Later vraagt Epstein Ruemmler om de Rothschild bank te adviseren bij een onderzoek dat door het Amerikaanse ministerie van Justitie was gestart naar belastingontduiking en witwassen door de bank. Ruemmler zorgt ervoor dat Rothschild’s bank niet wordt vervolgd.
Volgens Nate Bear laten de e-mails zien dat Epstein geen ‘rotte appel’ was. “Met behulp van formele en informele financiële en maatschappelijke structuren, van offshore-rekeningen tot zionistische netwerken, hebben de gevestigde elites een schaduwstaat opgebouwd die hen afschermt van de regels die gelden voor de rest van de bevolking”, schrijft hij. Het wordt tijd, voegt hij hier aan toe, voor een nieuwe klassenoorlog. “Ze kunnen privévliegtuigen kopen, privé-eilanden, en doen wat ze willen. Dat moet allemaal van ze worden afgepakt.”
